AUTORYZOWANY SERWIS

Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanej aplikacji FLASH PLAYER!
Aby serwis działał poprawnie należy zainstalować plugin.

Plugin można zainstalować klikając poniższy link:

serwisowanie klimatyzacji

Dlaczego trzeba dezynfekować układ klimatyzacji ?

Bakterie, grzyby i drobnoustroje osadzające się na parowniku powodują powstawanie niemiłych zapachów i mogą wywołać reakcje alergiczne pasażerów.

Parownik jest zamontowany pod deską rozdzielczą i zintegrowany z systemem wentylacji wnętrza pojazdu. Osadzająca się na jego powierzchni wilgoć ze schładzanego powietrza i brak światła stanowią idealne warunki do rozwoju bakterii, grzybówi mikroorganizmów. Docierają one do parownika wraz z kurzem z zasysanego powietrza i osiadają na parowniku, poprzez system wentylacji docierają do kabiny.

U wielu ludzi grzyby i drobnoustroje powodują kichanie, łzawienie, kaszel lub inne dokuczliwe reakcje alergiczne. Ponadto gnijące w wilgoci mikroorganizmy wywołują niemiłą, stęchłą woń. Regularna dezynfekcja układu niszczy zarodniki grzybów, bakterie i drobnoustroje. Jeżeli jest przeprowadzona prawidłowo, nie wywołuje żadnych szkodliwych następstw.

Klimatyzacja samochodowa jest tylko "modnym" tematem? Czy sposobem by zarobić więcej pieniędzy ?

Doświadczenie wskazuje, że regularne serwisowanie klimatyzacji zapobiega uszkodzeniom i utrzymuje układ w stałej sprawności, co zapobiega kosztownym naprawom.

Jeszcze kilka lat temu uważano, że układy klimatyzacyjne są systemami zamkniętymi i w ogóle nie wymagają obsługi. Jednak zauważono, że naturalny proces utraty czynnika w wielkim stopniu obniża zdolność do chłodzenia i może spowodować uszkodzenie lub zniszczenie kompresora.

Obecnie każdy już wie, że czynnik chłodniczy uciekający z nieszczelnego lub źle serwisowanego układu klimatyzacji ma wpływ na powstawanie ,,dziury" ozonowej i zwiększanie się efektu cieplarnianego w atmosferze naszej planety. Wszystko to sprawiło, że przemysł zajmujący się produkcją pojazdów i części zamiennych oraz urządzeń zaczął rozpowszechniać wśród klientów kompleksową informację na te tematy.

Co zawiera serwisowanie układu klimatyzacji ?

Co ma wspólnego klimatyzacja z bezpieczeństwem jazdy ?

Badania potwierdzają, że wraz ze wzrostem temperatury obniża się zdolność koncentracji, a organizm ludzki szybciej się męczy. Jednocześnie wydłuża się czas reakcji. To z kolei podnosi znacznie ryzyko wypadku.

Klimatyzacja w samochodzie schładza wnętrze do przyjemnej temperatury, osuszając jednocześnie powietrze. Pasażerowie czują się dobrze. Dzięki temu szybkość reakcji i zdolność do koncentracji kierowcy zostaje zachowana przez długi czas.

Rzetelna firma
Wywiad w Radio Gdańsk

Radio Gdańsk

Odtwórz nagranie "Wywiad 1 (2016)"

Odtwórz nagranie "Wywiad 2 (2016)"

Odtwórz nagranie "Wywiad 3 (2016)"


Odtwórz nagranie "Wywiad 1"

Odtwórz nagranie "Wywiad 2"


czytaj więcej