AUTORYZOWANY SERWIS

Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanej aplikacji FLASH PLAYER!
Aby serwis działał poprawnie należy zainstalować plugin.

Plugin można zainstalować klikając poniższy link:

czym jest ozon?

NOWY Czynnik chłodniczy
 

Układy klimatyzacji mają ścisły związek z ekologią, dlatego też są one objęte ścisłymi uregulowaniami. Unijne dyrektywy, mające na celu obniżenie emisji tzw. gazów cieplarnianych zobowiązują producentów samochodów do zastosowania w systemach klimatyzacji nowych czynników chłodzących, których indeks GWP określający stopień negatywnego wpływu na środowisko wynosi mniej niż 150 . Od 2011 roku wszystkie nowe typy pojazdów, a od 2017 wszystkie nowe samochody, muszą być natomiast wyposażone w systemy klimatyzacji, w których stosowany czynnik chłodzący ma indeks GWP niższy niż 150.
W związku z tymi zmianami legislacyjnymi, zamiast używanego dotychczas R134a, stosowany będzie nowy czynnik chłodzący zwany HFO 1234yf

Mniej energii, tyle samo chłodu

Należy również wspomnieć, że nowe systemy klimatyzacji pozwalają ograniczyć zużycie paliwa. Jak wiadomo, układ chłodzenia powietrza w kabinie może znacznie obciążać silnik samochodu, pochłaniając - w zależności od modelu - od 5 do 12% generowanej prze niego mocy. System klimatyzacji opracowany przez Valeo, charakteryzuje się taką samą wydajnością chłodzenia co rozwiązania stosowane dotychczas, ale pochłania o 30% mniej energii, co przekłada się na mniejsze o 3% zużycie paliwa, a tym samym niższe koszty eksploatacji samochodu.

Rzetelna firma
Wywiad w Radio Gdańsk

Radio Gdańsk

Odtwórz nagranie "Wywiad 1 (2016)"

Odtwórz nagranie "Wywiad 2 (2016)"

Odtwórz nagranie "Wywiad 3 (2016)"


Odtwórz nagranie "Wywiad 1"

Odtwórz nagranie "Wywiad 2"


czytaj więcej